Produkt dnia
Lina Dyneema 4MM 1,4T
Lina Dyneema 4MM 1,4T

5,30 zł

MTR
Lina Dyneema 3MM 0,84T
Lina Dyneema 3MM 0,84T

4,07 zł

MTR
Dyneema 1.0MM 0,18T Nieimpregnowana
Dyneema 1.0MM 0,18T Nieimpregnowana

1,25 zł

MTR

Uwaga: Podany rozmiar liny to numer referencyjny odpowiadający przybliżonej nominalnej średnicy w mm. Zawsze mogą wystąpić różnice ze względu na konstrukcję liny, włókno czy impregnację. Każdy rodzaj liny inaczej trzyma mierzoną średnicę wobec średnicy nominalnej, zależy to też od czasu i warunków użytkowania. Jeżeli lina ma przejść przez określony precyzyjny otwór - zadzwoń lub napisz przed zamówieniem a dokładnie ja zmierzymy. Jeśli masz już linę a nie jesteś pewien jej średnicy nominalnej, skontaktuj się z nami przed zakupem aby uniknąć błędu. Kolor liny może różnić się odcieniem od tego ze zdjęcia i będzie inny na różnych monitorach. Gwarantujemy siłę zrywającą naszych lin ale nie jesteśmy w stanie obiecać że kolor będzie zawsze taki sam i zgodny z oczekiwaniami. Jeśli chodzi o odmierzanie, należy pamiętać iż każda odmierzarka / nawijarka ma swój próg błędu a liny rozciągają się. Wytyczną jest dla nas norma EN ISO 9554. Jeśli potrzebujesz abyśmy docięli linę z większą dokładnością niż przewidziano w normie EN ISO 9554, proszę daj nam znać przed zamówieniem abyśmy mogli sprawdzić możliwości techniczne.

Uwaga: Zdecydowana większość oferowanych lin i konstrukcji z tych lin wykonanych, będzie cięta i przygotowywana pod Twoje zamówienie, aby zaspokoić Twoje zindywidualizowane potrzeby. W przypadku takich lin i konstrukcji nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy! - Uprzejmie prosimy o przemyślane zakupy! Jeśli masz pytania lub wątpliwości - zadzwoń lub napisz przed zakupem.

Ważne: Przed każdym zakupem zalecamy zapoznać się z dokumentem Użytkowanie i Przechowywanie Lin Syntetycznych Str.1 i Str.2 gdzie dowiedzą się Państwo co może osłabiać liny oraz czego zdecydowanie unikać podczas pracy z nimi.

Lina Kinetyczna 72MM 102T Polyolefin z Poliestrem

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 979,75 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
979.75
ilość SZT

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Wybierz długość liny jaką mamy dla Ciebie przygotować, patrz "*Długość", pamiętaj że im dłuższa lina tym lepiej będzie się rozciągać i pracować.

Przed zakupem zachęcamy przeczytaj koniecznie: https://linysyntetyczne.pl/rolnictwo_liny_kinetyczne

Często wybierana do: Przemysł - Największe zestawy po sprawdzeniu wymiarów i wytrzymałości zaczepów.

Ogromna mocna lina, sprawdź czy zmieści się w zaczep pojazdu / wozidła, inaczej potrzebne będą elementy łączące. Lina przeznaczona pod bardzo cieżkie maszyny, zalecamy kontakt przed zakupem celem weryfikacji czy da się ją podłączyć.

Podany rozmiar liny to numer referencyjny odpowiadający przybliżonej nominalnej średnicy w mm. Mierzona średnica bez obciążenia dla takiego rozmiaru i konstrukcji jest w niektórych miejscach znacznie większa! Lina da się ścisnąć do średnicy nominalnej ale nie bardziej, na okach dochodzi jeszcze grubość osłony.

Lina krojona i zaplatana pod zamówienie klienta z rolki o dużej długości. Zaplatamy dokładnie taki odcinek jaki zostanie określony ilościowo w zamówieniu. Towar zostanie przygotowany na zamówienie, zgodnie z podaną przez kupującego specyfikacją i nie będzie przysługiwać prawo odstąpienia od umowy.

Lina Kinetyczna 72MM

Pomiar linki bez obciążenia powyżej, lina da się jeszcze sporo ścisnąć ale proszę sobie zdawać sprawę z jej rozmiaru. 

Stosowanie lin kinetycznych jest niebezpieczne i wymaga wiedzy. Decydując się na dynamiczne wyciąganie bierzesz na siebie ryzyko wynikające z działania w sposób w większości przypadków nie przewidziany dla pojazdu czy maszyny i ich części.

Przed zakupem zachęcamy przeczytaj: https://linysyntetyczne.pl/badanie_lin_kinetycznych oraz https://linysyntetyczne.pl/rolnictwo_liny_kinetyczne

Zalecenia i dobre praktyki osób używających liny kinetyczne powinny być przestrzegane. Siły dynamiczne są niebezpieczne dla wszystkich elementów włączając w to szakle czy zawiesia. Linę dostarczamy z atestem potwierdzającym jej wytrzymałość mierzoną statycznie na zrywarce. Natomiast siła przy której może zerwać się lina podczas dynamicznego wyciągania będzie zależna od tego jak z nią pracujemy i szeregu dodatkowych czynników.

Niewłaściwe użytkowanie lin jest niebezpieczne. Lina ulegnie zerwaniu gdy będzie zniszczona lub zużyta, przeciążona, nieprawidłowo użytkowana czy przechowywana. Zerwanie liny może być zagrożeniem dla zdrowia i życia jak również spowodować znaczną utratę mienia! Przy linach syntetycznych zaleca się aby obciążenie przy standardowej pracy wykluczając podnoszenie, nie przekraczało 22% wytrzymałości zaplecionej liny a limit jej pracy zanim zostanie przeciążona zaleca się na 50% wytrzymałości zaplecionej liny.

Każda lina będzie osłabiona poprzez nadmierne zagięcie które może doprowadzić do przecięcia liny znacznie poniżej ustalonej siły zrywającej. Jeśli zakładamy oko lub zaplatamy oko na jakimś elemencie to najlepiej aby był on przynajmniej 3 x większej średnicy od średnicy używanej liny. Przy niektórych linach ten element może być też 2 x większy lub nawet mniejszy ale schodzenie poniżej tej samej średnicy bez konsultacji z nami jest ryzykowne. Zaplecione oko powinno być też w uproszczeniu 3 – 5 x dłuższe od średnicy obiektu na którym zostanie założone. Jeżeli lina przechodzi zapleciona jest jako ogniwo lub zgięta w pół to zalecamy aby element na którym gnie się lina ma miał przynajmniej 10 x większą średnicę od średnicy użytej liny. Przy mocno pracującej linie zalecamy aby ten element był 16 x większy. W każdym innym przypadku należy liczyć się z utratą na sile zrywającej lub ryzykiem przecięcia się liny. Jest to bardzo ważne, zgięta w pół lina kinetyczna zagięta na elemencie o małej średnicy nie będzie mocniejsza a po prostu się na nim przetnie.

Skręcona lina również może prowadzić do znacznego obniżenia wytrzymałości, kilka skręceń na metrze może oznaczać utratę nawet do 20% i powyżej siły zrywającej! Nadmierne skręcenie liny i poddanie jej obciążeniu może skutkować nieodwracalnymi uszkodzeniami. Jakakolwiek praca gdzie lina nie idzie w linii prostej bez dotykania jakichkolwiek elementów po drodze jest zwiększaniem ryzyka jej używania.

UWAGA: Sprawdź czy lina zmieści się w Twój zaczep. Jeśli masz wątpliwości - skorzystaj z zawiesi lub szakli które znajdziesz w zakładce "Produkty powiązane" znajdującej się nad tym tekstem ale również sprawdź ich wymiar!

Lin typu 64MM czy 68MM i 72MM nie ma nawet co przymierzać do rolniczych zaczepów automatycznych, nie ma szans na jakiekolwiek bezpośrednie ich podłączenie. Poniżej jak to wygląda z zaczepem Sauermann M4839 zamontowanym w 315 konnym ciągniku.

Lina Kinetyczna Duza

Lina Kinetyczna Duza

Czy jest szansa zmieścić takie liny bezpośrednio w większy zaczep maszyny przemysłowej? Za każdym razem radzimy się konsultować. Mierzony wymiar lin jest pokazany i musi to być każdorazowo weryfikowane przez kupującego. Przy linie 72MM zaczep musiałby mieć w każdą stronę przynajmniej ponad 100MM miejsca.

Zalecana szakla z jaką powinna pracować Lina Kinetyczna 72MM to WLL 25T https://linysyntetyczne.pl/szakla-o-dor25t można upychać w szaklę WLL 17T  https://linysyntetyczne.pl/szakla-o-dor17 ale siła niszcząca szakli jest blisko siły zrywającej liny. W obydwu przypadkach próby montażu na rolniczych zaczepach automatycznych różnych rozmiarów nie są dobrym pomysłem chyba że zaczepy będą mocno modyfikowane. Szakle tych rozmiarów są po prostu za duże do tego typu zaczepów rolniczych, wymagane są większe zaczepy.

Przymiarka do zaczepu V. Orlandi AH38HA4:

Lina Kinetyczna 64MM

Szakla Lina Kinetyczna

Przy większym zaczepie jak Sauermann M4839 szakla WLL 17T ledwo się mieści ale zaczep musiałby koniecznie zostać przygotowany pod jej montaż żeby to poprawnie pracowało, jest ona po prostu za duża do tego typu zaczepu, polecamy zejść z rozmiarem liny niżej.

Lina Kinetyczna 64MM

Można skorzystać z zawiesia wężowego WLL 10T https://linysyntetyczne.pl/zawiesie-wezowe-WLL-10T w tym przypadku zaczep też musi już być duży. Zawiesia tego rozmiaru nie podłączymy już przykładowo do wspominanego wcześniej V. Orlandi AH38HA4 z baryłkowatym trzpieniem. Przy większym zaczepie będzie lepiej ale wymaga to sprawdzenia przez klienta na jego zaczepie.

Zawiesie dla Liny Kinetycznej

Poniżej poglądowe foto zakresu lin od 36MM do 72mm ukazujące różnicę w rozmiarach. Przekrój liny 72MM ma 4 x większy rozmiar od liny 36MM! Ostanie foto to lina kinetyczna 40MM przy linie 72MM, są to dwie zupełnie inne kategorie rozmiarowo / wagowe. Uprzejmie prosimy o przemyślane zakupy i pozdrawiamy.

Lina Kinetyczna Rozmiar

Lina Kinetyczna Rozmiar

Lina Kinetyczna Rozmiar

Lina obustronnie zakończona osłoniętymi pętlami. Podane są długości gotowych lin po zapleceniu, odkrajamy dłuższy odcinek potrzebny na zaplot i oka.

Jeśli interesuje Cię inny odcinek - daj nam znać. Wszystko jest możliwe bo liny zaplatane są przez nas!

Masz pytania na temat doboru liny kinetycznej? Napisz lub zadzwoń do nas!

Kupuj Liny Kinetyczne tylko od sprawdzonych dostawców!

Sami w naszym zakładzie zaplatamy oka na naszych linach i zakładamy osłony. Jakość jest dla nas ważniejsza od najniższej ceny! Regularnie testujemy swoje produkty i myślimy jak je ulepszać.

Badanie Lina Kinetyczna

Współpracuj z najlepszymi w branży!

Lina obustronnie zakończona osłoniętymi pętlami.

Serdecznie zapraszamy do zakupów!

Z pozdrowieniami,
Zespół www.linysyntetyczne.pl

Dane techniczne

Materiał: Mixed Polyolefin z Poliestrem
Siła Zrywająca: 102 000 KGS
Rozciągliwość Przy Zerwaniu: 21%
Zakończenia: 2 X Osłonięte Ucho

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl