Produkt dnia
Lina Dyneema 3MM 0,84T
Lina Dyneema 3MM 0,84T

4,07 zł

MTR
Dyneema 1.0MM 0,18T Nieimpregnowana
Dyneema 1.0MM 0,18T Nieimpregnowana

1,25 zł

MTR
Lina Dyneema 4MM 1,4T
Lina Dyneema 4MM 1,4T

5,30 zł

MTR

Uwaga: Podany rozmiar liny to numer referencyjny odpowiadający przybliżonej nominalnej średnicy w mm. Zawsze mogą wystąpić różnice ze względu na konstrukcję liny, włókno czy impregnację. Każdy rodzaj liny inaczej trzyma mierzoną średnicę wobec średnicy nominalnej, zależy to też od czasu i warunków użytkowania. Jeżeli lina ma przejść przez określony precyzyjny otwór - zadzwoń lub napisz przed zamówieniem a dokładnie ja zmierzymy. Jeśli masz już linę a nie jesteś pewien jej średnicy nominalnej, skontaktuj się z nami przed zakupem aby uniknąć błędu. Kolor liny może różnić się odcieniem od tego ze zdjęcia i będzie inny na różnych monitorach. Gwarantujemy siłę zrywającą naszych lin ale nie jesteśmy w stanie obiecać że kolor będzie zawsze taki sam i zgodny z oczekiwaniami. Jeśli chodzi o odmierzanie, należy pamiętać iż każda odmierzarka / nawijarka ma swój próg błędu a liny rozciągają się. Wytyczną jest dla nas norma EN ISO 9554. Jeśli potrzebujesz abyśmy docięli linę z większą dokładnością niż przewidziano w normie EN ISO 9554, proszę daj nam znać przed zamówieniem abyśmy mogli sprawdzić możliwości techniczne.

Uwaga: Zdecydowana większość oferowanych lin i konstrukcji z tych lin wykonanych, będzie cięta i przygotowywana pod Twoje zamówienie, aby zaspokoić Twoje zindywidualizowane potrzeby. W przypadku takich lin i konstrukcji nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy! - Uprzejmie prosimy o przemyślane zakupy! Jeśli masz pytania lub wątpliwości - zadzwoń lub napisz przed zakupem.

Ważne: Przed każdym zakupem zalecamy zapoznać się z dokumentem Użytkowanie i Przechowywanie Lin Syntetycznych Str.1 i Str.2 gdzie dowiedzą się Państwo co może osłabiać liny oraz czego zdecydowanie unikać podczas pracy z nimi.

Lina Kinetyczna 40MM 34T Polyolefin z Poliestrem

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 360,44 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
360.44
ilość SZT

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Wybierz długość liny jaką mamy dla Ciebie przygotować, patrz "*Długość", pamiętaj że im dłuższa lina tym lepiej będzie się rozciągać i pracować.

Przed zakupem zachęcamy przeczytaj koniecznie: https://linysyntetyczne.pl/rolnictwo_liny_kinetyczne

Często wybierana do: Rolnictwo, Przemysł - Standardowe Ciągniki i zestawy około 15T

Lina powinna wejść w większość standardowych zaczepów w rolnictwie, ale do zaczepu automatycznego z baryłkowatym trzpieniem wygodniej będzie już korzystać z szakli czy zawiesia wężowego do podłączenia.

Podany rozmiar liny to numer referencyjny odpowiadający przybliżonej nominalnej średnicy w mm. Mierzona średnica bez obciążenia dla takiego rozmiaru i konstrukcji jest w niektórych miejscach znacznie większa! Lina da się ścisnąć do średnicy nominalnej ale nie bardziej, na okach dochodzi jeszcze grubość osłony.

Lina krojona i zaplatana pod zamówienie klienta z rolki o dużej długości. Zaplatamy dokładnie taki odcinek jaki zostanie określony ilościowo w zamówieniu. Towar zostanie przygotowany na zamówienie, zgodnie z podaną przez kupującego specyfikacją i nie będzie przysługiwać prawo odstąpienia od umowy.

Lina Kinetyczna 40MM

Pomiar linki bez obciążenia powyżej, lina da się jeszcze sporo ścisnąć ale proszę sobie zdawać sprawę z jej rozmiaru. 

Stosowanie lin kinetycznych jest niebezpieczne i wymaga wiedzy. Decydując się na dynamiczne wyciąganie bierzesz na siebie ryzyko wynikające z działania w sposób w większości przypadków nie przewidziany dla pojazdu czy maszyny i ich części.

Przed zakupem zachęcamy przeczytaj: https://linysyntetyczne.pl/badanie_lin_kinetycznych oraz https://linysyntetyczne.pl/rolnictwo_liny_kinetyczne

Zalecenia i dobre praktyki osób używających liny kinetyczne powinny być przestrzegane. Siły dynamiczne są niebezpieczne dla wszystkich elementów włączając w to szakle czy zawiesia. Linę dostarczamy z atestem potwierdzającym jej wytrzymałość mierzoną statycznie na zrywarce natomiast siła przy której może zerwać się lina podczas dynamicznego wyciągania będzie zależna od tego jak z nią pracujemy i szeregu dodatkowych czynników. Każdą nawet największa linę można zerwać lub przeciąć.

UWAGA: Sprawdź czy lina zmieści się w Twój zaczep. Jeśli masz wątpliwości - skorzystaj z zawiesi lub szakli które znajdziesz w zakładce "Produkty powiązane" znajdującej się nad tym tekstem ale również sprawdź ich wymiar!

Jako pomoc w zrozumieniu rozmiaru liny i możliwości połączeń zakupiliśmy i zamontowaliśmy u siebie podstawowy popularny zaczep automatyczny V. Orlandi AH38HA4 z baryłkowatym trzpieniem, został on nieco powiększony poprzez zeszlifowanie i wyrównanie ścianek:

Zaczep Automatyczny

Zaczep Automatyczny

Przy Linie Kinetycznej 40MM, można ją podłączyć bezpośrednio do zaczepu ale linę trzeba wciskać. Częste podłączanie w ten sposób nie będzie jednak wygodne:

Lina Kinetyczna 40MM

Inne rozwiązanie to zastosowanie szakli WLL 8.5T https://linysyntetyczne.pl/szakla-o-dor85 lub WLL 9.5T https://linysyntetyczne.pl/szakla-o-dor95

Lina Kinetyczna 40MM

Lina Kinetyczna 40MM

Można też zastosować zawiesie wężowe WLL 6T https://linysyntetyczne.pl/zawiesie-wezowe-WLL-6T przy takim połączeniu eliminujemy element metalowy jakim jest szakla ale niezbędna jest regularna kontrola czy połączenie się nadmiernie nie przeciera.

Lina Kinetyczna 40MM

Poniżej poglądowe foto zakresu lin od 36MM do 72mm ukazujące różnicę w rozmiarach. Przekrój liny 72MM ma 4 x większy rozmiar od liny 36MM! Ostanie foto to lina kinetyczna 40MM przy linie 72MM, są to dwie zupełnie inne kategorie rozmiarowo / wagowe. Uprzejmie prosimy o przemyślane zakupy i pozdrawiamy.

Lina Kinetyczna Rozmiar

Lina Kinetyczna Rozmiar

Lina Kinetyczna Rozmiar

Lina obustronnie zakończona osłoniętymi pętlami. Podane są długości gotowych lin po zapleceniu, odkrajamy dłuższy odcinek potrzebny na zaplot i oka.

Lina Kinetyczna

Jeśli interesuje Cię inny odcinek - daj nam znać. Wszystko jest możliwe bo liny zaplatane są przez nas!

Masz pytania na temat doboru liny kinetycznej? Napisz lub zadzwoń do nas!

Kupuj Liny Kinetyczne tylko od sprawdzonych dostawców!

Sami w naszym zakładzie zaplatamy oka na naszych linach i zakładamy osłony. Jakość jest dla nas ważniejsza od najniższej ceny! Regularnie testujemy swoje produkty i myślimy jak je ulepszać.

Badanie Lina Kinetyczna

Współpracuj z najlepszymi w branży!

Lina obustronnie zakończona osłoniętymi pętlami.

Serdecznie zapraszamy do zakupów!

Z pozdrowieniami,
Zespół www.linysyntetyczne.pl

Dane techniczne

Materiał: Mixed Polyolefin z Poliestrem
Siła Zrywająca: 34 000 KGS
Rozciągliwość Przy Zerwaniu: 21%
Zakończenia: 2 X Osłonięte Ucho

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl